Kaip apsisaugoti nuo bioenergetinių vampyrų

Terminą energetinis vampyras galima pavadinti šiuolaikinės tautosakos produktu. Su įvairiais tikėjimais, savotiškais hobiais ir dvasinėmis bei kitokiomis praktikomis susijusiose subkultūrose (labiausiai – new age) yra paplitęs įsivaizdavimas, kad egzistuoja mistiškai kitų gyvų padarų energiją bei gyvybinę jėgą siurbiantys asmenys ir būtybės. Pataruoju metu metaforiškas apibūdinimas nerimą ir nuovargį tarp aplinkinių skeidžiančiam žmogui “energetinis vampyras“  ima prarasti savo metaforiškumą ir įgyti tiesioginę reikšmę, tuo pačiu prarasdamas mistinį atspalvį.

Kokie žmonės vadinami energetiniais vampyrais? Žmonių, kurie klesti aplinkinių  geros savijautos sąskaita, fenomenui paaiškinti paprastai pasitelkiamos psichologinės arba bioenergetinės teorijos. Pirmuoju atveju teigiama, kad tai žmonės, kurie, galbūt patys to nesuvokdami, jaučiasi be galo vieniši, nereikalingi ar atstumti, o gal vaikystėje nebuvo pakankamai mylėti, ir susiformavo žema savivertė; anot Vikipedijos, sąvoką “vampyras“ galima interpretuoti kaip reprezentuojančią socialinio parazitizmo problemą, “prilipdomą“ dvasiškai ir/ar emociškai silpniems, skurdaus vidinio pasaulio žmonėms; tokiems, kurie, rodos, “nusiurbia“ jėgas iš kitų ir jomis naudojasi. “ Bioenergetiniu požiūriu tai tiesiog silpnos auros, žemo dvasingumo lygio asmenys, kuriems maitinimasis kitų gyvybine energija yra ne tik sugebėjimas, bet ir būtinybė; anot šios teorijos, energetiniai vampyrai geriausiai jaučiasi tarp žmonių, nes kitų emocijos ir jėgos yra jų dvasinis “maistas“; būdami vieni, tokie asmenys irzta, nuvargsta, tikėtina, kad jiems nuobodu.

Kaip atpažinti (bio)energetinį vampyrą? Energetinio vampyrizmo požymius galima skirstyti į dvi grupes: pagal jūsų savijautą būnant su vampyrizmu įtariamu asmeniu ar po to, kai praleidote su juo ilgesnį laiką, bei pagal tokio žmogaus išvaizdos, manierų ir kalbėsenos bruožus. Žinoma, tarp energetinių vampyrų pasitaiko skirtingo charakterio, elgesio ir išvaizdos tipažų, bet jie taip pat turi ir daug bendro.

Bendraudami su energetiniu vampyru paprastai imatės jaustis vis labiau ir labiau pavargę, miegūsti arba prislėgti; paprastai subjūra nuotaika, sukyla neigiamos emocijos (kaltė, antipatija, nerimas, liūdesys, gėdos jausmas, etc.), o kartais galite pasijusti tiesiog abejingi ir nebesugebantys įsijausti bei pajusti bet kokias emocijas. Vėliau negalite paaiškinti sau, dėl kokių konkrečiai priežasčių kilo minėtieji jausmai; kuo daugiau laiko praeina nuo bendravimo su įtariamuoju vampyru, tuo guviau jaučiatės.

Minėtieji simptomai nebūtinai šimtu procentų garantuoja, kad susidūrėte su vampyru – galbūt tiesiog nesutampa jūsų ir to žmogaus aura bei požiūris į gyvenimą. Galiausiai, juk ir be vampyrų – kurių pasitaiko gana retai – netrūksta nemalonių tipų. Tačiau jei minėtuosius simptomus galite papildyti bent keliais bruožais iš energetinio vampyro išvaizdos ir elgesio aprašymo, bingo: priešais jus bioenergetinio vampyrizmo pavyzdys par excellence.

Energetinia vampyrai paprastai gali būti atpažįstami iš šių bruožų:

 1. Labai mėgsta įvairius renginius (pvz.sporto varžybas) ir konkursus, nes ten tiesiog verda emocijos, o įsijautę, audringas emocijas išgyvenantys žmonės  – labai lengvai “nusiurbiami“, tad vampyriukui yra kur pasikrauti ir nereikia vargti stengianti išprovokuoti pašnekovo jausmus.
 2. Daug ką sako žmogaus žvilgsnis. Dažniausiai energetinio vampyro žvilgsnį sunku ar bent nemalonu pakelti, nes jis tiesiog gręžia auką akimis.
 3. Sėdėsena. Kuo laisviau sėdi – atsilošęs, praskėtęs kojas, rankos laisvai atmestos į šonus – tuo labiau tikėtina, kad “siurbia“ iš aplinkos jėgas.
 4. Judesiai, gestai. Orientuoti asmeniškai į pašnekovą, prikausto jo dėmesį.  Kaip vienas mano pažįstamas apibūdino, “atrodo, lyg megztų aplink save lipnų tinklą“.
 5. Kalba. Kuo ilgiau bendraujate su vampyru, tuo gyviau, energingiau jis šneka. Kai kurie žmonės „vampyrai“ mėgsta su aplinkiniais kalbėtis apie įvairiausius nemalonumus, nesėkmes, išsiliedami pašnekovui „iki dugno“.

Kaip nuo jų apsisaugoti? Nuo energetinių vampyrų paprastai nukenčia pažeidžiami, jautrūs žmonės; taip pat itin mėgstamas jų grobis – stipria aura, “skania“, malonia bioenergija pasižymintys žmonės. Taip pat vampyrų aukomis dažnai tampa perdėm nuoširdūs ir atviri žmonės; tie, kurie mėgsta pasigirti; kuklūs, savęs ne itin vertinantys, nedrąsūs žmonės – tokiems vis nepatogu pertraukti plepantį vampyrą, kad ir kokios bereikšmės ar nemalonios būtų jo kalbos. Gardus kąsnelis energetiniam vampyrui – toks žmogus, kuris nuolat dėl visko jaučiasi kaltas ir bijos pasirodyti niekšu, atsisakydamas išklausyti eilinį vampyruojančio pažįstamo moralą, pagraudenimą ar skundą dėl savo sunkumų.

Bendraudami su vampyrais verčiau išlaikykite distanciją, nesileiskite į asmeniškumus ir jokiu būdu neimkite smulkiai pasakoti apie savo išgyvenimus ar pasisekimą. Vampyrams padėti pasikeisti galite juos gerbdami, parodydami, kad juos vertinate, bet tai nereiškia, kad jus turi sieti draugystė. Pademonstruokite tvirtą pasitikėjimą savimi, tvirtus įsitikinimus, ir tapsite sprangiu kąsniu vampyrui. Tokios frazės kaip “tūrbūt“, “galbūt“, “nesu tikras“, “atrodo“ tik pademonstruoja jūsų neryžtingumą vampyrui – o jis to ir telaukia. Venkite atvirai rodyti savo emocijas, verčiau vampyro akivaizdoje pavirskite stoiku. Labai praktišką patarimą pateikia vienas internetinis tinklapis apie psichologiją: “Jei manote, kad su jumis kalba užuominomis (o „vampyrai“ taip mėgsta), išveskite pašnekovą į „švarius vandenis“, perklausdami, ką jis turėjo omenyje. Geriau turėti reikalų su prašytoju negu su manipuliatoriumi.

Apsisaugoti nuo vampyrų jums gali padėti ir jūsų vaizduotė – tereikia įsivaizduoti, kad sėdite apgaubtas stiklinio rutulio ir visi vampyro mėginimai sužadinti jums tokias emocijas, kokių jam reikia, sudūžta į stiklą lyg bangos į uolą. Galite vizualizuoti save užsuktame stiklainyje, sėdintį šiltai ir saugiai. Sakoma, kad nuo energetinių vampyrų gerai apsaugo ir papuošalai su avantiurinu. Padeda ir liaudiškos “kaimo bobučių“ priemonės – sukryžiuokite už nugaros ar kišenėje pirštus, sėdėdami sukryžiuokite rankas ar kojas arba tiesiog laiks nuo laiko apsivilkite… išvirkščius apatinius.

~ sukūrė aguona - 10 birželio, 2010.

3 atsakymai to “Kaip apsisaugoti nuo bioenergetinių vampyrų”

 1. !domu.

  • ar imamoma is savo seimos siurpti bioenergetini lauka

   • “Išsiurbti bionergetinio lauko“ turbūt išvis neįmanoma (tik kažkiek išsunkti energiją iš žmogaus). O šiaip… ne visai supratau klausimą, ar Jūs norite siurbti energiją iš savo šeimos narių ir klausiate kaip tą padaryti? 😮 Ar priešingai, norite juos apsaugoti nuo savo/kažkieno galimo vampyrizmo?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: