Ramunėlė

Bot.vaistinė ramunėlė, lot. Matricaria recutita

Šeima: Compositae,     naudojamos dalys: žiedai, stiebai, lapai

Ši laukinė žolelė, paprastai lengvai ir plačiai aplink barstanti sėklas, sode gali virsti smulkiu, kompaktišku, krūmelio pavidalo augalu.Pasižymi plunksniškais lapais, baltais žiedais. Mėgsta drėgną, bet gerai drenuotą (neįmirkstančią) dirvą ir daug saulės šviesos. Sėklos labai smulkios, todėl lengviau dauginti atlankomis.

Ramunėlės ramina, veikia antiseptiškai. Žiedų arbata – nuo seno populiari priemonė nervams raminti (matyt, iš to ir pavadinimas) ir virškinimui gerinti. Prieš miegą išsimaudžius vonioje su ramunėlių arbata, nemiga tikrai nekamuos. Karštame vandenyje pamirkyti žiedai – puikus kompresas nuo reumatinių skausmų. Ramunėlių ir medetkų arbata padeda nuo gerklės skausmo (svarbu gerti ją ne per karštą).

Ramunėlių arbata – vienas iš veiksmingiausių natūralių būdų plaukams šviesinti (kasdien juos skalaujant ramunėlių nuoviru, iš šatenės per trejetą mėnesių galima tapti šviesia blondine), maža to, suteikia plaukams spindesio ir švelnumo. Taip pat ramunėlių arbata rekomenduojama prausti pavargusią, sudirgusią odą, o joje suvilgytus vatos gabalėlius palaikyti ant džiūstančių, ašarojančių, perštinčių akių.

~ sukūrė aguona - 11 birželio, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: