Valymo ritualas

Vieta, kur užsiimame magija, ir vietos, kuriose norime tiesiog sveikai ir laimingai gyventi, turi būti švarios ir tyros. Dažnai reikia išvalyti ne tik magiškojo rato (kuriame atliekate ritualus) vietą, bet ir visą jūsų butą, namą ar kambarį. Turėtumėte įprasti kartą per metus atlikti ne tik didįjį pavasarinį tvarkymąsi, bet ir ritualinį energetinį visų namų valymą, kitaip krūvomis išmestas senas šlamštas bei švariai išblizginti langai gali ir nesuteikti sielos ramybės.

Žinoma, šį ritualą galite atlikti ir dažniau – remdamiesi savo nuojauta, savijauta ir nuostatomis. Energetinis valymas visada reikalingas tokiais atvejais:

 1. kai įsikraustote į naujai pastatytą ar, juo labiau, seną namą;
 2. po artimo žmogaus mirties (net jei tai įvyko ne jūsų name);
 3. po išsiskyrimo su mylimuoju/-ąja, kai vis dar negalite su tuo susitaikyti;
 4. jums ar kažkam iš artimųjų stipriai susirgus;
 5. jei nuolatos sapnuojate blogus sapnus arba jaučiate, kad tuoj apims depresija;
 6. kai ilgesnį laiką kartu buvo asmenys, jums kėlę ar galintys sukelti pavojų/problemų;
 7. prieš dideles permainas (naujus stambius darbo projektus, susilaukiant vaiko, tuokiantis, renkantis naują veiklą gyvenime ar pan.);
 8. kai kurie kerėtojai skatina atlikti šį ritualą ir po to, kai ilgesnį laiką buvote išvažiavę, nuomojote savo butą svetimiems ar tiesiog gyvenote kitoje vietoje.

Valymo ritualas neturi labai aiškios struktūros ar griežtų nuostatų – jis tėra tik rekomendacijų ir siūlomų naudoti magiškų priemonių. Vanduo ir druska – du pagrindiniai energetiniai “valikliai“ – taip pat ugnis (šiuo atveju žvakės; jų spalva svarbu! Jei nesate tikri, kokią spalvą pasirinkti, imkite baltą). Teigiamą poveikį turi smilkalai ir eterinių aliejų kvapai, varpelio garsai, mineraliniai akmenys ir kristalai. Paprastai atliekantieji šį ritualą pasigamina tam tikrą “altorėlį“: pasirinktos spalvos audeklu (į spalvų simboliką taip pat siūlau atkreipti dėmesį) užtiesia nedidelį stalelį ir ant jo sukrauna rituale naudosimas priemones – pasirinktus kristalus, uždegtas žvakes, druskos lėkštelę, vandens dubenį, smilkalinę su smilkalais, aromatinę aliejų lempą ir taip toliau. Daugelis dar pamerkia gėlių ar žolelių, kurių simbolinė reikšmė atitinka jų tikslą (pavyzdžiui, hiacintai nuveja sielos problemas, verbenos – nemalonius sapnus, ramunėlės ir levandos – barnius, nerimą; ir taip toliau.)

Valymo ritualą reikėtų atlikti pačiam esant “švariam“: pasirūpinkite, kad telefonai būtų išjungti, kad netrukdytų televizorius, kompiuteris, netikėti svečiai ir skubūs darbai. Juk jei skirsite valandžiukę tik sau ir savo aplinkai, pasaulis nesugrius. Prieš ritualą išsimaudykite kvapnioje, atpalaiduojančioje vonioje (pavyzdžiui, su levandomis) ir apvalykite protą medituodami, melsdamiesi ar susikaupdami kitais jums priimtinais būdais.

Galite susigalvoti savo valymo ritualą. Tiems, kas nesijaučia pasiruošę kūrybai magijos srityje, galiu pasiūlyti gana universalų ir priimtiną valymo ritualo variantą:

 1. Iškvieskite visas jėgas, kurios jums turi padėti atlikti šį ritualą. “Iškvieskite visas jėgas“ skamba lyg dvasių kvietimas, bet šiuo atveju turiu omeny paprasčiausią kreipimąsi į savo pasąmonės jėgas: balsu pakalbinkite savo valią, jėgą ir nuojautą išvalyti jūsų aplinką 🙂 Galite tiesiog kreiptis į žoleles ir kristalus, vandenį ir druską, kuriuos naudosite: meiliai juos pavadinkite, paprašykite atskleisti savo magišką jėgą. Jei esate krikščionis, galite pasimelsti, paprašyti Kristų išvaryti iš jūsų namų ligą ar nelaimę; jei tikite kitą religiją, kreipkitės su panašiais prašymais į savo dievą/dievus/šventuosius/kitą tikėjimo objektą. Tarp Wicca praktikuotojų populiaru kviestis gamtos jėgas, arba elementus,  į pagalbą: tai yra, kreiptis į žemės, oro, vandens ir ugnies energijas bei jas reprezentuojančias dievybes.
 2. Įsivaizduokite patį patalpos valymą tokiomis priemonėmis, kurias naudojate (susistatėte ant altorėlio): vidinėmis akimis matykite, kaip skaidrus vanduo skalauja kambario sienas ir nuplauna visus nešvarumus, arba valanti ugnies jėga išdegina blogumus, išgrynina atmosferą – kambarys vis šviesėja ir šviesėja. Nepakenks ir fiziškai, nebe vaizduotės jėga, iššluoti kambarį viena iš ritualinių šluotų, apie kurias rašiau kitame straipsnelyje.
 3. Padėkokite stichijoms ir kitoms jėgoms už pagalbą valymo darbe.
 4. Dabar išvalytą patalpą reikia įkrauti norima energija. Įsivaizduokite, kokia atmosfera norėtumėte, kad tvyrotų jūsų namuose: gal ramybė, taika ir atsipalaidavimas, o gal žaismingas kūrybiškumas?
 5. Kad užtvirtintumėte savo įsivaizdavimą, parašykite tai, ko norite, ant popieriaus lapelio ir pasilikite (popieriaus ir rašalo spalvų simbolika turi derėti su jūsų tikslais).
 6. Baigę darbą vėl padėkokite.

Pagalbinės ritualo priemonės. SPALVŲ REIKŠMĖS:

Mėlyna. Išvalo agresiją, ligą, nesugebėjimą koncentruoti dėmesio, mąstyti. Įkrauna patalpas ištikimybės, išminties, atsipalaidavimo, išgijimo, ramybės energija. Žydra spalva skatina dvasingumą ir idealizmą bei stiprina intuiciją.

Žalia. Labiausiai su gydymu susijusi spalva. Taip pat išvalo pavydą, stagnaciją, egoizmą. Įkrauna sveikatą, augimą, turtą.

Geltona. Nuvaiko liūdesį, netekties skausmą, vienatvę. Suteikia aplinkai žvalumo, pagerina sugebėjimą susitelkti, mokytis, dirbti.

Auksinė. Labai stipri, šventa spalva. Nuvaiko nelaimes, skatina laimę, gyvenimo džiaugsmą, praturtina vidinį pasaulį.

Oranžinė. Veja lauk vienatvę, baimes; prisotina atmosferą pasitikėjimu savimi, narsa, linksmumu ir valios jėga. Taip pat tai laikoma sėkmingo flirto spalva.

Raudona. Tai dinamiškumas, jėga, aktyvumas, pasitikėjimas savimi; o taip pat aistra, meilė. Išvaro suglebimą, nuovargį, pasyvumą, prisitaikėliškumą.

Rožinė. Tai net labiau meilės spalva nei raudona. Išvalo meilės trūkumą, vienatvės skausmą, įkrauna patalpą draugystės energija, skatina romantiką, harmoniją, švelnumą, dvasingumą.

Sidabrinė. Išvalo nuo neigiamų autoritetų (pvz.sektų) įtakų, gelbsti nuo piktų dvasių ir blogų energijų, kurios kenkia dvasiniam pasauliui; taip pat šalina fanatizmą. Stiprina intuiciją ir aiškiaregystės galias, įkrauna aplinką magiška jėga.

Violetinė. Pašalina užsispyrimą, kietakaktiškumą, nesantaiką. Įkrauna aplinką valia, kūrybiškumu ir stiprina nuojautą. DĖMESIO: pernelyg daug violetinės spalvos interjere gali sustiprinti jautrių, melancholiškų žmonių polinkį į depresiją.

Ruda. Tinka nuvaikyti problemoms, susijusioms su buitimi, namų kenkėjais ar naminiais gyvūnais (o taip pat ir įkyriais kaimynais).

POPULIARIAUSI SMILKALŲ AROMATAI, tinkami aplinkos valymui ir įkrovimui nauja energija

Eukaliptas. Šalina ligą, blogą savijautą, skatina išgijimą.

Pušis. Nuveja nuovargį, suteikia atgaivą, naujų jėgų.

Mira. Bloškia šalin stresą, suteikia atsipalaidavimo.

Santalmedis. Išvalo nerimą, pakrauna jus energijos ir jėgos.

Bosvelija. Pašalina praktiškai visas blogas energijas. Įkrauna aplinką meditacijai palankia energija ir apsaugo.

Kedras. Gydo miego sutrikimus. Suteikia apsaugą ir antistresinę atmosferą.

Cinamonas. Pašalina seksualinį nepasitenkinimą, susivaržymą. Skatina aistrą, o taip pat suteikia valios ir jėgos, aktyvumo gyvenime.

Verbenos. Nuvaiko nakties košmarus.

VANDUO

Valymo ritualo metu naudokite įvairius nepaprastus vandenis (galite pasiruošti patys):

Saulės vanduo paruošiamas į gražų dubenį įpylus vandens ir palaikius jį keletą valandų lauke saulės spinduliuose ar ant saulėtos palangės. Saulės vanduo teikia gyvenimo džiaugsmo ir harmonijos, ypač jei juo valote patalpą, kurioje ilgą laiką viešpatavo liga ir dvasinė kančia.

Mėnulio vandenį paruoškite įpylę į dubenį vandens ir pastatę jį kelioms valandoms mėnulio šviesoje (geriausia per pilnatį). Šis vanduo gydo nemigą, šalina liūdesį ir kitas niūrias emocijas.

Kitų rūšių vandenis paruoškite pridėję į juos žolelių ar eterinių aliejų: rožių vanduo atneša į namus meilę, vanduo su levandų žiedais ar aliejumi padeda įveikti išbandymus, jazminų vanduo – skatina intuiciją. Dar stipresniam efektui išgauti galite jau baigę ritualą jame naudotu vandeniu perplauti valomo kambario grindis.

Yra ir paprastesnis, konkretesnis namų energetinio valymo ritualas. Paprastai jis atliekamas, jei šeimos nariai vaidijasi be regimos priežasties, jei namuose tiesiog negera būti, jaučiate, kad prisikaupė daug neigiamos energijos.

Prireiks: trupučio alyvuogių aliejaus, mėlynos žvakės, indo šaltinio vandens, po porą lašų rozmarinų, verbenų ir kadagio aliejaus, geltonos spalvos kristalo (pvz.citrino ar gintaro)

Ritualą reikėtų atlikti prieš pat auštant, kai dar gana tamsu, bet danguje jau nematyti mėnulio.Ant piršto užlašinkite alyvuogių aliejaus ir nuo apačios iki viršaus ištepkite juo žvakę. Tada ištarkite tokius žodžius: Palaiminu šią santarvės žvakę, kad ramybę ir taiką atneštų į namus, ir visos negandos, nelaimės trauktųsi vos jai sužibus. Į indelį su šaltinio vandeniu įlašinkite po lašelį rozmarinų, verbenos, kadagių aliejaus ir įmeskite kristalą. Gerai išmaišęs, ištarkite: Palaiminu šio vandens galias , kad išblaškytų jos šešėlius, nelaimes ir įtūžį iš šių sienų išgintų. Tada paimkite žvakę ir pasisemkite šio vandens. Raskite vietą, kuri būtų maždaug namo/buto centras. Toje vietoje pastatykite ant žemės indą su vandeniu ir uždekite žvakę. Atsargiai perneškite žvakę per visus namus, kiekviename kambaryje kartodami: Ši šviesa ir šiluma teišblaško visą tamsą. Pranyk, sakau tau, pranyk. Grįžkite į namo centrą ir toje vietoje pastatykite žvakę. Pėmęs indą su vandeniu, dar kartą pereikite visus kambarius šlakstydamas vandeniu grindis ir sienas. Kiekviename kambaryje sakykite taip: Išvalau šią erdvę nuo visko, kas sutepta, tegul viešpatauja santarvė ir laimė. Tebūnie. Vėl grįžkite į namo centrą, pastatykite indą šalia žvakės ir leiskite jai sudegti ligi galo. Kai išauš, atidarykite visus namo langus ir įsileiskite į namus naujos dienos šviesą.

~ sukūrė aguona - 15 birželio, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: