Kraujažolė

Bot. paprastoji kraujažolė, lot. Achillea millefolium

Šeima: Compositae     naudojamos dalys: visas augalas

Paprastosios kraujažolės aukštis – iki 30 cm. Stiebas tvirtas, briaunotas, auga iš šliaužiančios šaknies.Lapai tamsžaliai, panašūs į paparčio – smulkiai karpyti; žiedai – balkšvai rausvi ar balti, susitelkę į tankius skėčio pavidalo žiedynus. tai laukinis augalas, tačiau yra nemažai kultūrinių atmainų. Tai puikus sodo augalas, nes stiprina visus kaimynus.

Kraujažolių arbata sutraukia odos poras, tonizuoja ir rausvina odą; ja dažnai prausiant veidą sausėja per riebi oda. Lapų ir žiedų arbata gerina inkstų, kepenų bei žarnyno veiklą, reguliuoja kraujavimą menstruacijų metų, valo kraują; rekomenduojama gerti nuo skrandžio opos, hemorojaus. Ši žolė puikiai gydo žaizdas, stabdo kraujavimą (tiek vidinį, tiek žaizdų, tiek iš nosies). Armėnijoje nuo seno anyžių ir kiaušinio baltymo mišiniu gydydavo nudegimus, viduriavimą bei žarnyno kraujavimą. Liaudies žiniuoniai anyžiaus preparatais patasrdavo gydyti žarnyno spazmus.

Šis augalas labai paplitęs Lietuvos laukuose, tad jei  nusibrozdinote koją ar ranką bėgiodami po ganyklas – tiesiog nusiskinkite kraujažolės žiedą ar kelis lapus ir patrinkite jais žaizdą.

Keletas smagesnių liaudiškų kraujažolės pavadinimų: gajutės, nosrava, pipirninkas, kruvinžolė, štrausai, morklapėlis, siauranosiai.

~ sukūrė aguona - 16 birželio, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: