Trumpai apie amuletus ir talismanus bei mineralus

Sąvokos amuletas ir talismanas dažnai painiojamos.

Sakoma, kad “talismanas pritraukia, o amuletas – atmeta“. Talismanas (iš hebrajų k. tallis – ritualinis šalis, naudojamas meldžiantis; veikiausiai seniausia žinoma talismano forma) paprastai yra aukščiausio lygio magijos produktas; be galo sudėtingai (tam tikru , “sėkmingu“/“lemtingu“ laiku (dieną ir valandą), iš tam tikrų medžiagų ir su tam tikrais ritualais pagamintas daiktas. Dažniausiai neužtenka jo tik pagaminti pagal visus reikalavimus, reikia dar ir pašventinti (šiuo atveju turimas omenyje nebūtinai krikščioniškas pašventinimas švęstu vandeniu; dažniausiai tai kas nors kur kas sudėtingesnio). Taip objektui suteikiamos magiškos galios ir jis ima nešti sėkmę. Dažnai talismanai dedikuojami konkrečiai gyvenimo ar magijos sričiai, kaip antai, bendravimui su dvasiomis/aukštesniosiomis jėgomis, aiškiaregystei, sėkmei moksluose ir išminties siekimui, meilei ar sveikatai ir ilgaamžiškumui.

Kur kas paprastesnis daiktas – amuletas (lot.amuletum, arab.hamelet – “tai, ką nešioji prie savęs“). Amuletais gali tapti beveik bet kokie objektai: patinkantys papuošalai, akmenys, kriauklės, medžio gabalėliai, etc. Kaip tie daiktai tampa amuletais, nuvejančiais nelaimes, apsaugančiais nuo blogio ir nužiūrėjimo? Daiktas tampa amuletu, kai į jį “sudedama“ mylinčio, rūpestingo žmogaus energija. Todėl šeimoje paveldimas (jei tik nėra užkeiktas ar prisigėręs ligos energijos) papuošalas, mamos ar mylimojo dovanotas žiedelis, artimų draugų iš tolimos šalies parvežtas kristalas ir pan.gali veikti kaip puikus amuletas. Galima amuletą susikurti ir pačiam – pavyzdžiui, sakoma, kad rasti pajūryje ar kitur akmenėlį su skylute – lemtingas sėkmės ženklas, būtina jį pasilikti ir nešiotis kaip amuletą. Senovėje tikėta, kad tokį akmenėlį pasikabinus prie lovos, blogi sapnai aplenks, o miegas bus geras ir gilus. Apskritai, jei tikėsite, kad jums brangus daiktas yra amuletas, “užprogramuosite“ jį saugoti jus nuo nesėkmių – koks daiktas tai bebūtų.

Senovėje amuletai dažnai būdavo gaminami iš brangakmenių ar pusbrangių akmenų. Iš jų neretai skaptuodavo šventų gyvūnų atvaizdus ar tiesiog į akmenėlius įrėždavo maginius simbolius – taip sustiprindami natūraliai akmens sukauptą jėgą (pavyzdžių toli ieškoti nereikia; prisiminkite gintaro amuletus, kad ir rastuosiu Juodkrantės lobyje.) Patarimas: venkite pirkti masinės gamybos būdu sukurtus amuletus ar tokius, ant kurių pavaizduoti jums nieko nesakantys ir nepažįstami simboliai. Amuletas geriau veiks, jei pasigaminsite jį patys.

Tikrieji brangakmeniai – deimantai, perlai, rubinai, smaragdai ir safyrai – yra ne tik brangūs, bet ir labai stiprūs akmenys. Jų energiją efektyviai panaudoti, juos dėvėti gali tik išskirtinės ir labai stiprios asmenybės (nuo seno jais puošdavosi faraonai, karaliai, karvedžiai, žyniai), todėl nenustebkite, jei pametėte itin brangų papuošalą – gali būti, kad akmuo nuo jūsų “pabėgo“, nes jo buvote nevertas, arba jo John William Waterhousevibracijos paprasčiausiai nesutapo su jūsų energija. Beje, safyrai – kiek išskirtinis atvejis; kadangi tai – stipriausias žinomas meilės talismanas, papuošalas su safyru turi būti porinis (pvz.dviem to paties akmens skeveldromis papuošti sužadėtinių žiedai, ar du perlaužtos širdelės formos pakabukai su safyru, kuriuos nešioja mylimieji); tad jei pametėte juvelyrikos dirbinį su safyru, gali būti, kad taip atsitiko todėl, jog toks papuošalas buvo tik vienas.

Šiais laikais gana daug žmonių perdėm rimtai vertina iš pusbrangių akmenų, neva tinkančių jiems pagal zodiako ženklą,  pagamintus amuletus ir talismanus. Jei esate vienas iš dėvinčiųjų akvamarino pakabuką vien todėl, kad jūs – Žuvys, verčiau atkreipkite dėmesį į tai, kokios šio akmens savybės, ir apmąstykite, ar tikrai būtent jas savyje norite sustiprinti, ar būtent tose srityse jums reikia apsaugos. Be to, nepamirškite, kad magiška energija pasižymi tik natūralūs akmenys, o ne dirbtinai užauginti; natūralūs kainuoja kur kas brangiau, jų sunku gauti, o kartais ir atrodo toli gražu ne taip žaviai, kaip dirbtiniai. Bet patikėkite – išskyrus dekoratyvinę, dirbtiniai akmenys jokios kitos funkcijos neatlieka.  Dar vienas svarbus momentas renkantis akmenį (vėlgi, pamirškite savo zodiako ženklą – tai tas pats, kas rinktis talismaną pagal rasę) – jūsų asmeninės energijos, jausmų suderinamumas su akmens vibracijomis. Palaikykite akmenį, kurį ketinate įsigyti, rankoje. Ar jis sušyla? Turėtų sušilti nuo jūsų kūno prisilietimo; išskyrus atvejus, kai tai – kalnų krištolas, šis turėtų visad išlikti vėsus (jei sušilo, tikėtina, kad greit pamesite). Ar jums malonu laikyti šį akmenį? Įsigilinkite į savo pojūčius ir nuojautas; kokias emocijas jums kelia šis kristalas?  Galiausiai, jei renkatės ne šiaip akmenį, o juo padabintą papuošalą, neatmeskite ir estetinės funkcijos. Papuošalas, kuris pretenduoja tapti jūsų amuletu, turi būti mielas akiai ir širdžiai, džiuginti, maloniai nuteikti ir neatsibosti – tarsi “prilipti“ prie jūsų. Juk veikiausiai dėvėsite jį nuolatos.

~ sukūrė aguona - 18 birželio, 2010.

10 atsakymai to “Trumpai apie amuletus ir talismanus bei mineralus”

 1. galima butu gauti jusu el pasta asmeniniam klausimui? nieko labai rimto, tiesiog noreciau kai ko paklausti 🙂

 2. labas,neseniai t.y. pries mazdaug dvi savaites ar maziau.isigijau du nedidukus pakabukus.vienas granato,kitas labradoro.nusprendziau nesioti diena einant i paskaitas,nes radau parasyta kad skatina smegenu veikla.o granato tik kai keliauju su draugais kur,galvojau kad granatas man pades bendraujant su vaikinais….ir dabar po 2sav nesiojimo aiskiai jauciu,kad su granatu kazkas ne taip.kai uzsidedu labradoro jauciuos kazkokia saugi,gal ir nejauciu to smegenu veiklos pagerinimo,bet man patinka jo saugumas ir raminimas.o su granatu priesingai kai uzsidedu lyg koks nerimas,nesaugumas,toks jausmas lyg buciau nesavo vietoje.dariau ta ekspermenta palaikyma rankoj ar isyla,ilgai nelaikiau,bet atrodo siek tiek isyla.kaip manai gal jis man netinka ar tiesiog darau ka netaip?

  • Labai paprasta: pojūtis nepatinka – nenešioti, ir viskas. Jei pati jaučiat, kad netinka, kam dar kvaili klausimai, bandymas prisiversti amuletą dėvėti? Nieko nepadarysi, jei netinka – nepatinka. O įgyt pasitikėjimo bendraujant su vaikinais ir kitaip galima 😉

 3. ar akmenuku dydis itakoja jo magiskas galias? ar kaune galinma isigyti ju naturaliu,gal zinote kur?

  • Manau, dydžio-galingumo sąsaja galioja tik natūraliems ir labai brangiems akmenims, kurių labai reta gamtoje surasti dideliais “gabalais“ – jei akmuo retas, ypatingas, savaime tai turėtų pridėti jam magiškumo. Jei kalbame apie paprastus mineralus, kasdieniams burtams dydis nesvarbu, svarbu tik, kad akmuo būtų natūralus.
   Nežinau nieko apie parduotuves Kaune, bet bandykite ieškoti informacijos internete.

 4. Norejau paklausti,ar nuo pusbrangiu akmenuku dydzio,priklauso jo magiskos galios, ir ar apdirbtas – slifuotas, jis ju nepraranda?

  • O ką reiškia “perdirbti”? Jei apdirbta jų forma ir jie, pavyzdžiui, atsiduria žiedo akutėje – tam tikra prasme toks akmuo yra “sutramdytas”, nebe toks gamtinis, bet esminių savybių tikrai nepraradęs.

 5. Sveiki,radau akmenuką su skylute. Kur jį geriausiai laikyti? Dėkui .

  • Galite nešiotis su savimi – kišenėje ar pasikabinusi ant virvutės, kaip patinka. Pradžiai, tiesa, siūlau pabandyti sugniaužti jį saujoje ir ilgokaipalaikyti; paanalizuokite, ką jaučiate, ar jis Jums patinka.

 6. Na turiu pakabuką būtent su safyru, kol kas vis dar pas mane, niekur nedingo, nepamečiau tfu tfu tfu. 🙂 Reikės manau pagalvoti ir apie auskarus su safyru.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: