Verbena

Bot.vaistinė verbena, lot. verbena officinalis

Šeima: Verbenaceae        naudojamos dalys: žolė (antžeminė augalo dalis)

Verbena OfficinalisVerbena – gaiviai ir stipriai citrusais kvepiantis žolinis daugiametis augalas. Ypač paplitęs vidurio ir pietvakarių Europoje. Dažnai auga priekalnėse, kalnų slėniuose, netoli vandens telkinių, pakelėse. Lietuvoje natūraliai nėra paplitusi, auginama darželiuose. Verbenos žydi nuo gegužės iki rugsėjo, jų žiedai dažniausiai violetinės, kiek rečiau – blausiai rožinės spalvos. Verbena – gana stiprus alergenas; turi daug eterinio aliejaus, kurio kvapas gali erzinti jautresnius ar alergiškus žmones. Mėgstantiems citrusus jos aromatas – tikra palaima. Džiovintos verbenos prikimšti medvilniniai maišeliai, kaip ir levandų, labai tinka laikyti drabužių spintoje, kad atsikratytumėte priplėkusio kvapo ir kandžių.

Verbenos kvapo smilkalai, jos eteriniai aliejai bei nuovirai dažnai naudojami gydymo, energijos suteikimo, energetinio valymo ritualuose; jie žvalina, suteikia jėgų, atgaivina kūną ir širdį. Eterinis aliejus dažnai naudojamas aromaterapijoje, juo kvėpinami muilai ir kitos vonios priemonės. Vaistinės verbenos preparatai stiprina organizmo imuninę sistemą, numuša karštį, gydo uždegimines ligas, mažina patinimą.

Senovės Egipte verbenos vadintos “Izidės ašaromis“, o antikinėje Graikijoje jos buvo siejamos su rausvapiršte aušros deive Eos. Jau krikščionybės laikų Velso ir Airijos  legendose verbena esą augalas, kuriuo buvo apdėtos Kristaus žaizdos, kai jį nuėmė nuo kryžiaus.

~ sukūrė aguona - 24 rugpjūčio, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: