Dar keli receptai raganiškam grožiui
Nuostabi oda. Kad oda būtų tikrai sveika ir švytinti, būtina ją retkarčiais nušveisti, taip pašalinant negyvų ląstelių sluoksnį. Geriausias – ir vienas pigiausių – šveitimo būdas yra rupi druska.
Būdas I. Prausdamosi po vėsiu dušu nusimazgokite aštroka, geriausia natūralia plaušine, kempine, su savo mėgstamu įprastiniu muilu (ar dušo kremu). Tada sumaišykite nedideliame dubenėlyje kelis šaukštus druskos ir kelis šaukštus natūralaus alyvuogių aliejaus. Šiuo mišinuku nušveiskite viso kūno odą (išskyrus veidą) ir nuskalaukite dideliu kiekiu šilto vandens.
Būdas II. Kaitindamosi pirtyje išsitrinkite jau nuo prakaito sudrėkusią odą rupokos druskos ir medaus (geriausiai tinka iš grikių surinktas medus) mišiniu. Ilgai nelaukdamos nusiprauskite po vėsiu dušu ir išsitepkite drėkinamuoju kremu arba šaukštelių kviečių gemalų aliejaus. Oda taps it šilkas (jei tik nesate alergiškos medui)!
Būdas III. Galite pasigaminti puikų gydomųjų žolelių šveitiklį, kuris ne tik puoselės jūsų odą, bet ir sustiprins imunitetą, aromatas – kels nuotaiką. Prireiks:
nedidelio puodelio druskos kelių šaukštų džiovintų rozmarinų poros šaukštų džiovintų levandų arba smulkintų džiovintų eukaliptų lapų (pasirinktinai ) po kelis lašus rozmarinų ir levandų/eukaliptų eterinio aliejaus 4 šaukštų migdolų arba abrikosų kauliukų aliejaus
Aliejus sumaišykite mediniu pagaliuku (sukite pagal laikrodžio rodyklę ir sakykite: “Pinas kvapų ir žolelių galia – būsiu graži, linksma ir sveika.“) Į jų mišinį sudėkite su žolelėmis permaišytą druską, viską gerai išmaišykite, kad žolelės tolygiai pasiskirstytų druskoje. Šiuo šveitikliu patartina šveisti kūna kartą per savaitę (jei oda jautresnė arba itin riebi – kartą per 2 savaites), o mišinį geriausia laikyti šaldytuve ir sunaudoti per porą-trejetą savaičių.
Dar vienas odos grožiui svarbus procesas – odos drėkinimas, skaistinimas, lyginimas. Čia jums padės Kleopatros vonios receptas. Jam prireiks:
8 šaukštų migdolų aliejaus stiklinės kokosų pieno arba kokoso sviesto/aliejaus (natūralaus, pageidautina ekologiško) 2/3 stiklinės grietinėlės 8 šaukštų palmių aliejaus saujos šviežių rožių žiedlapių po kelis lašus eterinių rožių ir snapučių (geranijų) aliejų (nebūtina)
Visą šį gėrį (išskyrus žiedlapius, kuriuos mesite ne į mišinė, o tiesiai į vonią) teks išsukti plaktuvu. Gamybai palankiausia pilnaties fazė. Gautą masę supilti į stiklinį butelį ir laikyti šaldytuve (ne ilgiau kaip 10 dienų). Maudantis vonioje malonu įsipilti apie 1/4 mišinio ir įsimesti šviežių rožės žiedlapių saują. Išsimaudžius gali apimti jausmas, kad oda liko aliejuota, pasidengusi plėvele, bet nepatartina šių puoselėjančių aliejų nuprausti su muilu (todėl į karališką vonią patariama lįsti jau švariai, išsimaudžius duše), geriau lengvai nusausinti rankšluosčiu ir ilgai džiaugtis švelnumu.
Balinti odą, kurią puošia nepageidaujamo strazdanos, randeliai ar pigmentinės dėmės, padeda petražolių (su visomis šaknimis) nuoviru bei eteriniais citrinų ir bergamočių aliejais “pagardinta“ vonia.
Švytinčios akys. Paraudusios, užtinusios ir pavargusios akys, žinia, gali atimti pusę grožio. Galima išvengti šios bėdos kas vakarą palaikant ant vokų šiltoje (ne karštoje, bet ir ne atšalusioje) mėtų, ramunėlių ar žaliojoje arbatose pamirkytus vatos skritulėlius.
Tobulai sveikoms ir žėrinčioms akutėms galite imtis ir kiek sudėtingesnio recepto. Jums prireiks: po šaukštą džiovintų ramunėlių, rugiagėlių, šeivamedžio žiedų ir paprastosios akišveitės. Sudėkite žiedus į dubenėlį ir rūpestingai išmaišykite ranka. Supilkite šaltinio vandenį į nerūdijančio plieno puodelį ir kaitinkite virš ugnies kol užvirs. Tuomet užpilkite juo augalus ir palikite, kad visiškai atauštų. Mišinį perkoškite, skystį supilkite atgal į puodelį, įdėkite citrino mineralą ir kartokite šiuos žodžius: “Šviesios ir ryškios tapkite, akys, magišką žvilgsnio galią paskleiskit. Nuostabios akys tespindi it žvaigždės“. Palikite mineralą mišinyje visą parą. Paskui jį išimkite, skystį supilkite į butelį ir laikykite šaldytuve. Vartojimas: vatos gabalėlius sudrėkinkite ir palaikykite ant vokių po 10 min ryte ir vakare, taip pat prieš vakarėlį ar pasimatymą. Mišinį reikėtų sunaudoti per savaitę.
Gaivios lūpos ir atsigavęs veidas. Tokiam rezultatui pasiekti labiausiai tinka tinktūra, pagaminta pilnaties naktį. Naudoti galima bet kada. Į dubenėlį sudėkite po 2 šaukštus braškių lapų, medetkos ir šeivamedžio žiedų, lapelius šiek tiek susmulkinkite. Užpilkite stikline verdančio vandens, 9 min palaikykite. Užpilą nukoškite į stiklainį. Kai atvės, įpilkite apie 2/3 stiklinės rožių vandens, įlašinkite kelis lašus ryte surinktos rasos. Nusineškite indą ten, kur jį apšviestų mėnulis ir sakykite: “Šviesus Mėnuli, burtų pasauli, suteikit man savo palaimos šiąnakt. Užburkit mano nuovirą, kad oda taptų nuostabiai minkšta; iš nepaprastų žolelių, rožių vandens ir tyros rasos skaistumo tesisemia mano veidas.“ Į eliksyrą įpilkite 8 šaukštus brendžio ir palikite bent porai valandų mėnesienoje. Naudojimas: sudrėkinkite vatos skritulėlį ir suvilgykite veidą. Tinktūrą laikykite vėsioje ir tamsioje vietoje.
Norite senamadiškais, natūraliais būdais panaikinti spuogelius ar jaunatviškus bėrimus? Paimkite žalią bulvę, ją gerai nuplaukite, perpjaukite pusiau ir vieną dalį prispauskite prie atsiradusio spuogo ar, dar geriau, vietos, kur jaučiate, kad vienas tuoj iškils. Tris kartus iš eilės ištarkite “Išnyk, bjaurastie, išnyk!“. Pajuskite, kaip dėmė nuo veido persikelia į bulvę. Geriausia po to bulvę užkasti.
oho,idek daugiau