Magiškai pradanginkite nuovargį

Susirgę vis dažniau iš gydytojų išgirstame – kokia bebūtų liga, – kad jos pagrindinis kaltininkas yra kasdienis stresas. Gyventi visiškai be įtampos būtų gerokai nuobodu; įtampa pasiekia nenormalų lygį ir tampa vadintina stresu, kai ją jaučiame net ilsėdamiesi, nepajėgiame atsiriboti nuo nerimą keliančių bėdų, minčių, ar vis galvojame apie darbus, kuriuos privalome atlikti.

Kad užkirstume kelią ligoms ir prastai nuotaikai, pakaktų keliskart per savaitę bent trumpam visiškai atsipalaiduoti. Tai padaryti gali padėti magiškos, arba aromaterapinės, vonios.

Keletą receptų eterinių aliejų ir žolelių mišinukams, tinkamiems “praturtinti“ jūsų vonios vandenį, parašysiu vėlesniuose straipsniuose, šįkart tik papasakosiu, kokios yra atsipalaidavimo vonioje “taisyklės“.

1. Skirkite visam procesui ne mažiau kaip 40 minučių. Tiek laisvo laiko porąkart per savaitę tikrai turėtumėte atrasti – pavyzdžiui, vietoj žinučių per Facebook rašymo ar nerimą keliančių kriminalinių žinių žiūrėjimo per televizorių.

2. Nenaudokite cheminių, sintetiniais putokliais praturtintų vonios putų, šampūno ir kt. Jie kenkia aplinkai ir jūsų organizmui (visose ekologinio sertifikato neturinčiose vonios priemonėse – taip pat ir tose, kurios pretenduoja į “natūralias“, t.y. BodyShop, L’Occitaine ir pan. –  yra sintetinių kvapiklių. Šios medžiagos – neirios, jos kartu su kitomis, galbūt odai ir naudingomis medžiagomis, absorbuojamos per poras ir nusėda jūsų kepenyse, kur ir pasilieka iki paskutinio teismo dienos, taip sakant). Pasirinkite ką nors ekologiško arba išvis nenaudokite vonios priemonių, tik žoleles, aliejus ir šveitiklį iš druskos (be aromatų).

3. Geriausia, kad vonios kambarys būtų išvalytas ir  sutvarkytas – tiesiog tam, kad jums būtų malonu jame būti.

4. Truputį papuoškite vonios kambarį – pamerkite gėlių, pasistatykite žvakių ar smilkalų, galbūt ant vonios krašto išrikiuokite kristalus, kurie kurią malonią aurą ar šiaip džiugina akį. Svarbu spalvos, kurias pasirinksite.  Žalia bei tamsiai mėlyna gydo ir ramina, atpalaiduoja. Geltona padeda susikaupti mokslams ir darbams, aštrina mąstymą ir praskaidrina nuotaiką, oranžinė suteikia energijos ir sužadina optimizmą bei drąsą; raudona skatina aistrą, suteikia jėgų ir valios, nuima išsekimą; rausva nuteikia romantiškai, harmonizuoja, suteikia jaukumo ir saugumo; violetinė sužadina kūrybines ir intuicijos galias, nuvaiko nerimą ir liūdesį; žydra kuria svajingą nuotaiką, padeda prisiminti savo idealus ir siekius, pagyvina vaizduotę; balta gydo ir apsaugo, palaiko meditatyvią aplinką, apvalo. Pasirinktos gėlės ar kitokie augalai taip pat lemia atmosferos ypatybes, pavyzdžiui, rožių puokštė bei žiedlapiai vandenyje nuteikia romantiškai, o orchidėjos – kūrybiškai bei skatina pasitikėjimą savimi ir t.t. Galite kaip foną įsijungti mėgstamą  muziką (geriausiai tiktų klasika).John William Waterhouse

5. Pasidėkite rankšluosčius ir šiltą chalatą  šalia vonios, kad būtų patogu pasiekti ir dėl nieko nereiktų sukti galvos. Galite pasirūpinti ir kažkuo, ko norėsite atsigerti – galbūt atsipalaiduoti padėtų keli gurkšniai mėgstamo vyno, gal žolelių arbata, o gal tiesiog stiklinė vandens su lašeliu citrinos.

6. Nustatykite malonią, gal vos vos per karštą vandens temperatūrą ir prileiskite vonią. Kol ji prisipildys, išjunkite telefoną ir kompiuterį, prisėskite ir minutėlę atsipalaiduokite,pamąstykite apie ką nors malonaus, o jeigu mokate – ir pamedituokite.

8. Įmaišykite žolelių ar aliejų mišinį į vonios vandenį ir pasinerkite. Atsipalaiduokite ir mėgaukitės aromatais bei jaukia aplinka.  Galite vizualizuoti, kaip tamsių syvų pavidalu pro visas odos poras iš jūsų pasišalina nuovargis, nerimas ir stresas; įsivaizduokite, kaip, patekęs į karštą vonios vandenį, jis tuoj pat pasišalina su garais ir išsisklaido.

9. Patartina į aromatinę vonią lįsti jau nusiprausus po dušu ir joje nenaudoti muilo nei šampūno.

Išlindę iš vonios, neskubėkite prie kasdienių darbų; pasėdėkite jaukiai susisukę į rankšluosčius ar pledą, gurkšnodami arbatą. Vonios ritualas yra tinkamas apsivalymui ir susikaupimui prieš imantis rimtesnės magijos, būrimų, meditacijos ar (jei esate tikintis) religinių ritualų, švenčių.

~ sukūrė aguona - 29 rugsėjo, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: