Apsauginis ratas

Rašydama šį tinklaraštį, taikiausi į apie magiją jau šiek tiek nusimanančiuosius, ir neįvertinau, kad galbūt reikia pradėti nuo pat pradžių, nuo dažniausiai paparastų, bet labai reikalingų dalykų. Todėl šiandien – smulkiau apie apsauginį gestą, be kurio negali apsieiti nei vienas rimtesnis magijos ritualas.

Rato, kaip amžinybės ir/ar nesibaigiančio cikliškumo simbolio, magiškumas ir svarba rėžte įsirėžę mūsų pasąmonėje. Be to, ratas suvokiamas ir kaip riba: jo viduryje – kita, visiškai atskira ir uždara, erdvė. Galbūt todėl ratas simbolizuoja šventumą. Rate savo dievybių nevengia vaizduoti induistai, krikščionių šventieji – su apskritomis aureolėmis aplink galvą, kurios tarsi atskiria juos ne tik nuo paprastų žmonių, bet ir atriboja jų šventas smegenis nuo bet kokių įsiveržti galinčių profaniškų, nuodėmingų minčių. Miškuose pasitaiko vietų, kur medžiai ar grybai auga išsidėstę kone taisyklingais apskritimais. Senovėje tikėta, kad tokiuose apskritimuose renkasi šokti fėjos, miškiniai ir dar bala žino kokios nežemiškos būtybės. Senovinės observatorijos – akmenų ratai – irgi pabrėžė laiko judėjimą ratu, cikliškumą, ir ypatingą, tarsi belaikę erdvę rato viduje, iš kurios galima objektyviai stebėti, kaip kinta matų laikai, dangaus šviesuliai etc.(mano interpretacija, nepritarkite, kas turite kompetencijos).

Šiaip ar anaip, magijos ritualuose ratas tampa vienu iš pagrindinių simbolių; tiesą sakant, daugiau negu simboliu – jis taip pat yra ir būrimo priemonė.

Ratas ritualo metu atlieka kelias funkcijas: 1. Pabrėžia mūsų įžengimą į magišką erdvę, paliekant kasdienes mintis ir rūpesčius už jo ribų, 2. apsaugo nuo trukdžių įsiskverbimo į magišką procesą – nubaido viską nuo nepageidaujamų telefono skambučių ir triukšmo iki neigiamų energijų ir piktų dvasių.

Apsauginis ratas brėžiamas ritualo pradžioje (ar prieš atliekant bet kokius burtus; ruošiant arbatas/vaistus iš žolelių dažnai nebūtina), kai jau esame nusiteikę burti/išgyventi kitą magišką patirtį ir pasakome sau, kad pradedame procesą. Jei esate namie, ant grindų, ar lauke ant atitinkamai kieto pagrindo, ratas brėžiamas balta kreida; kitais atvejais jis dažniausiai barstomas iš sutrupintos kreidos gabalėlių, druskos ar išdėliojamas iš žvakių, baltų akmenėlių ar kt. Dažna kombinacija buriant namie – kreidos ratas ant grindų, palei kurio perimetrą statomos ritualui reikalingos spalvos žvakės. Brėžti būtina pagal laikrodžio rodyklę (sukūrimo simbolis; sukuriate erdvę, kurioje veiksite apsaugotas), o po ritualo nutrinamas prieš laikrožio rodyklę (užbaigimo simbolis; panaikinate savo sukurtą erdvę, grįžtate į kasdienę aplinką ir būseną). Sukurdami ratą, prašykite savo magiškų įrankių (augalų, akmenų etc.) ar aukštesnių antgamtinių/gamtos jėgų, kuriomis tikite, pagalbos ir apsaugos. Nutrindami ratą, nepamirškite naudotoms priemonėms ir globėjiškoms jėgoms (tai gali būti ir religijos objektai) nuoširdžiai ir nuolankiai padėkoti, pasakyti, kad užbaigėte burtą ir kolkas jų nebetrukdysite (tai nereiškia, kad buvote prisikvietę dvasių, kurias dabar reikia paleisti! Tiesiog elementarus mandagumas – net jei pasitelkei kokį bodisatvą, jei nori, kad padėtų ir kitąkart, geriau padėkoti ir nebūti įkyriam🙂 ).

Apsauginis ratas gali praversti ne tik ritualo metu. Jei einate į vietą, kur jaučiatės nesaugus, arba būnate tarp žmonių, kurie jums nepatinka, o taip pat susidūrus su energetiniu vampyru, visada naudinga aplink save įsivaizduoti apsauginį ratą, kuris jus atskiria nuo nepageidaujamos įtakos, apsaugo ir padeda išlaikyti harmoniją bei ramybę. Ratą galite įsivaizduoti ir erdvinį – t.y. sferos, arba jus gaubiančio rutulio, pavidalo. Patyrę magai sugeba šią apsauginę vizualizaciją išlaikyti nuolat, kur beeitų, ir net sukurti apsauginį mintimis palaikomą ratą aplink kitus žmones.

~ sukūrė aguona - 2 gegužės, 2011.

6 atsakymai to “Apsauginis ratas”

  1. man labai idomu, kaip galima sukurti apsaugini rata, nes as skaitau intike kaip tapti ragana irten parasyta, kad reikia ismokti kurti apsaugini rata.

  2. Na, šįkart pataikėte ant teisingos informacijos – tikra ragana turi mokėti susikurti apsauginį ratą. Bet apskritai siūlau tokių žinių ieškoti NE internete, bent pradžiai.

  3. man irgi labai idomu gal gali kaip nors padeti nes man i mintis naktimis lyg verziasi kazkas ir pro atsiminimus narso

  4. sveiki. noreciau paklaust gal zinote koki uzkalbejima ar rituala nuo prakeiksmo?manau esu prakeikta nuo gimimo,mano gyvenimas pragaras ir tikra kancia,nerandu sau laimes,ir nemoku susikurt gyvenimo,manau tas prakeiksmas is mano seimos.

    • O turite pagrindo manyti, kad kas nors prakeikė Jūsų šeimą? Turiu omenyje, gal yra kokių giminės istorijų, girdėjote pasakojimų ar gandų, kad kas nors labai nekentė Jūsų šeimos ir ją prakeikė? Nes ne visi žmonės, kurių “gyvenimas – pragaras“, yra būtinai prakeikti. Kartais prakeiksmai išsigalvojami nerandant (ar tingint ieškoti) kitų priežasčių, kodėl jų gyvenime nieks nesikeičia į gera.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: