Arbatžolės papasakos apie ateitį

Šiandien vėl atidedu savo skepticizmą į šalį ir aprašau ateities būrimo metodą (kuriam nelabai pritariu), vien tam, kad mano tinklaraštis sudarytų pilną, išsamų įvairių magijos pritaikymo būdų ir kone begalinės būrimo priemonių įvairovės vaizdą.

Taigi, būrimas iš arbatos puodelio, dar vadinamas taseografija. Kas tai per monas? Ši būrimo šaka, tikėtina, atsirado Tolimuosiuose Rytuose (veikiausiai Kinijoje, joje juk atsirado beveik viskas), bet ilgą laiką buvo labai populiari ir Vidurio Azijoje bei Artimuosiuose Rytuose. Europoje šį pranašavimo metodą seniausiai “atrado“ (veikiau nusižiūrėjo) ir daugiausia praktikavo, žinoma, britai. Jungtinėje karalystėje netgi būdavo gaminami arbatos servizai su ypatingos formos, taseografijai pritaikytais puodeliais.

Kaip tai vyksta? Jei seksite šiais punktais, jums greičiausiai pavyks ką nors įžvelgti tamsiame arbatžolių gumule. Jei laikas pranašavimui palankus, o jums labai sekasi – o jei dar pasižymite stipria intuicija! – galbūt tai, ką įžvelgėte, netgi išsipildys.

  1. Tinkamai pasirinkite puodelį ir arabatą. Tinkamiausias indas – didelis balto porceliano puodukas. Bus lengviau burti, jei arbatą rinksitės stambiais, ilgais lapeliais (pvz. sušongąbančią ar uluną).
  2. Užplikykite arbatinuke arbatą ir be sietelio šliūkštelkite jos artipilnį puodelį. Jūs (jei buriate sau) arba žmogus, kuriam buriate, turi išgerti arbatą, palikdamas tik tiek skysčio ant puodelio dugno, kad vos vos apsemtų arbatžoles. Tada reikia puodelį triskart pateliūskuoti (skirtingų informacinių šaltinių autorių nuomonės čia išsiskiria: Verner-Bonds teigia, kad reikia suimti puodelio ąselę ir pagal laikrodžio rodyklę pasukti tris kartus; J. G. Melton siūlo stiprokai krestelėti ar net keliskart pakratyti, o mano močiutė apskritai neteikia tam didelės reikšmės, sako, bet kaip pamakaluok). Kaip ten bebūtų, po šio proceso reikėtų puodelį staigiu judesiu apversti į lėkštutę (ar pirmiausia užspausti lėkštute jo viršų, tada staigiai apversti), kad nubėgtų skysčio likutis.
  3. Puodelis atverčiamas; paprastai pranašaujama suėmus puodelį abiem rankomis, su ąsele atsukta į pranašaujantįjį. Pradėkite į kairę nuo ąselės ir pagal laikrodžio rodyklę “keliaukite“ palei visą puodelio kraštą, apžvelgdami ir aiškindami įvairiose puodelio vietose nusėdus arbatžolėms susidariusius “paveiksliukus“.
  4. Galite palengvinti sau būrimą įsivaizduodami nuo ąselės einančią liniją, kuri kerta puodelį pusiau. Kairėje – praeities įvykiai, dešinėje jos – ateities/dabarties įvykiai. Simboliai, esantys arčiau puodelio krašto, traktuojami kaip mažiau laike nutolę įvykiai (pvz. kairėje pusėje arčiau puodelio dugno esantis ženklas – veikiausiai tolimesnė praeitis, gal prieš pusmetį nutikę ir nepastebėti, nesuvokti įvykiai; dešinėje pusėje prie pat puoduko briaunos besipuikuojantis ženklas – netolimos ateities pranašas ir t.t.); taip pat galima interpretuoti įvykius, kuriuos pranašauja arti krašto esantys ženklai, kaip labiau tikėtinus, nei tuos, kurie atsiduria arčiau dugno (tačiau visada verta atkreipti dėmesį į ką nors primenantį arbatžolių pavidalą, atsidūrusį pačiame puodelio dugne, per patį centrą).

Kaip iššifruoti simbolius? Pasitelkite pačią populiariausią simbolių sistemą. Tokią, kurioje obuoliai (ar kitokie vaisiai) reiškia darbo ar mokslo vaisius, pavykusį planą, žaltys/gyvatė nurodo priešiškumą ir klastą, o žiedas reiškia vestuves. Semkitės įkvėpimo simboliams aiškinti iš savo intuicijos ir bendro išsilavinimo. Galiu pateikti ir daugiau pavyzdžių, kad lengviau būtų orientuotis.

Lėktuvas. Kelionė (jei prie puodelio krašto, per artimiausius tris mėnesius).

Šakota linija. Raginimas kuo greičiau apsispręsti.

Drugelis. Laimę ir didelę, bet trumpalaikę sėkmę pranašaujantis simbolis.

Akis. Galimybės; atsivers naujų perspektyvų. Galima interpretuoti kaip puikią -mogaus, kuriam buriate, intuiciją ir nuovokumą.

Laikrodis. Pasirūpinkite savo sveikata, neeikvokite jėgų, kitaip jau netrukus gali į duris pasibelst rimta liga.

Skrendantys paukščiai. Sėkmė, geros žinios.

Kastuvas. Sėkmė versle, pramoninėje veikloje ar amatuose, naudingi sandėriai.

Namas, pastatas. Dideli pokyčiai, dažniausiai į gera.

Šuo. Ištikimas, apsaugantis draugas ar šeimos narys.

Aitvaras/balionėlis. Svajonių pildymasis.

Varnas. Nelaimingas atsitikimas, bloga žinia.

…Ir taip toliau, ir panašiai. Linkiu sėkmės ir neklystančios intuicijos.

~ sukūrė aguona - 9 gegužės, 2011.

2 atsakymai to “Arbatžolės papasakos apie ateitį”

  1. O kodėl nepritari ateities būrimams ?

    • Nes manau, kad tai labai abstrakti ir negarantuota magijos šaka, kurioje daugiau nei kitose yra vietos šundaktariavimui bei raganų įvaidžio gadinimui (nepelnytam). Be to, kad ateities būrimas turėtų kokią nors prasmę ir vertę, reikia turėti tokią stiprią intuiciją ir/ar tokių tikslių žinių, kad absurdiška net pradėti bandyti tas subtilybes perteikti lakoniškame ir paprastiems vartotojams skirtame tinklaraštyje, tokiame kaip mano.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: