Saulės energija

Ne, šiame straipsnyje nekalbama apie atsinaujinančius elektros energijos šaltinius. Bet beveik.

Saulė – ne tik stiprus maginis, mitologinis, astrologinis bei religinis simbolis; saulė skleidžia visiškai apčiuopiamą ir net didžiausiam atbukėliui juntamą jėgą. Faktų apie sprogimus, vykstančius šioje žvaigždėje, saulės baterijas, saulėje džiovintus pomidorus ir vitaminą D nepaneigsi – be jos mums būtų šakės. Ne, pala. Be jos mūsų tiesiog nebūtų. Kiekvienas augaliukas, grybukas (ar, deja, kai kurių iš mūsų atveju, ir žvėriukas), kurį suvalgome – grynas saulės energijos užtaisas fiziniu, astraliniu, eteriniu, mentaliniu ir dar kokiu nors ten lygiu."Saulės pagarbinimas". M. K. Čiurlionis

Galbūt esate girdėję istoriją apie vienuolį meditavusį dykumoje, kuris metus išbuvo nevalgęs. Pasakojama, jog jis išmokęs saulės energija misti tiesiogiai, be tokių tarpininkų, kaip maistas (fotosintetinti, chy):  atsisėdęs žiūrėdavęs į saulę jai kylant ir leidžiantis, kai šviesa nėra tokia akinanti, jog negalėtum tiesiai į šviesulį žiūrėti, ir gerdavęs jos spinduliuojamą, vaizdžiai pasakius, energetinį nektarą, kaip koks nekaltas drugelis.  Kodėlgi nepasimokius iš šio išmintingo vyro hagiografijos ir nepabandžius perkeisti savo gyvenimo, pasinaudojant stipriausia ir lengviausiai atpažįstama magine ir fizine jėga mūsų plika akimi matomame pasaulyje. Štai, dabar niekas, kas tai perskaitė, nebegalės skųstis “man trūksta jėgų pokyčiams“. Tai SEMKIS IŠ SAULĖS! nes, laimei, atomines elektrines medituoti skatinanti magijos tradicija dar neišsivystė.

Kaipgi semiamasi jėgų iš saulės?

Siūlau du būdus, abstraktųjį-meditacinį turintiems lakią vaizduotę individualistams ir maginį-ritualinį labiau orientuotiems į laiko patikrintus simbolius bei tradicinius metodus.

 

Saulės ritualas.           Geriausia jį atlikti sekmadienį  – tai simboliška, nes sekmadienis – Saulės diena. Jei manote, kad tai geriau padės jums įsijausti, šiek tiek agalvokite ir savo aprangą; jei nėra pernelyg karšta, galite apsirengti tamsiai, kad “susiurbtumėte“ saulę į save visą šilumą ir saulėkaitą, kuri tik jus pasiekia; arba, jei tai jums atrodo labiau susiję su šviesos simbolika ir ritualo nuotaika, apsitaisykite šviesiai – gal net geltonai.

Jums prireiks:     auksaspalvės žvakės              baltos kreidos (nebūtina)                 stiklinės apelsinų ar mangų sulčių (nebūtina)

Susiradę saulės apšviestą vietelę, kur jums niekas netrukdys (miško aikštelė ar nuošalus paplūdimys – idealu, bet tiks ir jūsų balkonas, kaip kažin ką), užsidekite šalia savęs žvakę (auksas, geltona – saulės spalvos) – jos liepsna apvalys aplinką nuo energetinių teršalų, o degančios žvakės vaizdas nuramins jus. Jei nesijaučiate 100% saugiai ir ramiai, galite apsibrėžti apsauginį ratą – tada niekas jokiu pavidalu neturėtų jums trukdyti. Prisėskite ir apgalvokite, ko norite pasiekti, padedami saulės energijos. Ar tai didelis maginis (ar šiaip gyvenimiškas) tikslas? O gal šiaip mąsli valandėlė saulėkaitoje, po kurios jausitės laimingesnis, sveikesnis ir nurimęs? Sugalvokite atitinkamą afirmaciją (jėgos sakinį, “užkeikimą“, mantrą, palinkėjimą sau – kaip pavadinsi, taip nepagadinsi). Tai gali būti kas nors visiškai paprasto ir kasdieniško, pavyzdžiui:

Saulele, šviesos valdove, padaryk taip, kad mano dabartis ir ateitis būtų šviesi ir nerūpestinga.

Užsimerkite akis ir pajauskite saulės skleidžiamą šilumą. Ištarkite savo sugalvotą prašymą garsiai (ar bent pusbalsiu). tardami žodžius, pajuskite, kaip jus užplūsta jėgos, auga vidinė stiprybė. Vardan papildomo efekto galite dar ir pasistiprinti vitaminų doze – leiskite saulės spinduliams apšviesti jūsų atsineštą auksaspalvį gėrimą (geriausiai tinka geltonos spalvos šviežiai spaustos vaisių sultys, supiltos į gražią taurę; galite išbandyti ir šitą); tada lėtai išgerkite jį, įsivaizduodami, kaip iš išorės pro jūsų odą patenkanti saulė ir iš vidaus po kūną sklindantis saulės energijos pilnas gėrimas susimaišo, pripildydami jūsų kūną ir protą visokio gėrio. Toliau skaitykite apie saulės meditaciją, o jei nenorite atlikinėti ritualo, galite ir pereiti tiesiai prie jos.

iš triptiko "Vasara". M. K. Čiurlionis

Saulės meditacija.            Jei norite, galite atsigulti saulėkaitoje ir visiškai atsipalaiduoti, atleisdami nuo įtampos kievieną kūno ir veido raumenėlį (nepamirškite atpalaiduoti akių, nelaikykite jų kietai užmerkę, ir burnos – nesukąskite dantų). Galite ir patogiai sėdėti; tokiu atveju svarbu, kad nebūtumėte nei įsitempę, nei suglebę.

Pajuskite saulės šilumą ant savo odos, plaukų, akių vokų. Vizualizuokite ją kaip dangišką energiją (aš dažniausiai tai mintyse piešiu kaip kažką panašaus į tirštą, spindintį auksinį sirupą), arba galite įsivaizduoti ryškiausio įmanomo, net vibruojančio ir švytinčio, dangaus mėlio spindulį. Šiaip ar anaip, pavidalas nesvarbu – jauskite, kaip ši energija skverbiasi į jūsų vidų. Vaizduotės akimis “keliaukite“ paskui spindulį po savo kūną; kartais sunku taip ilgai išlaikyti sutelkus dėmesį, bet pasistenkite mintimis leisti spinduliams paliesti kiekvieną jūsų kūno kertelę, tiek iš išorės, tiek viduje. Įsivaizduokite, kaip šviesa išvalo jūsų energetinius kanalus ir čakras, kaip susikoncentravusi užpildo ir gydo (ar tiesiog stiprina) fizinius organus. Svarbu išlikti atsipalaidavus, nes, kai jau apkeliavote ir patyrėte visą savo fizinį pavidalą, turėsite leisti sau pamiršti materialų kūną. Būkite dvasia, būkite energija, susiliekite, susipinkite su saulės spinduliais; pamirškite savo amžių, lytį, vardą, tiesiog pajuskite pulsuojančią gyvybę. Pabuvę tokioje būsenoje, kiek pavyksta tai daryti neįsitempus, pamažu sugrįžkite į kūną. Vėl pajudinkite – labai lėtai – savo rankas, kojas, atmerkite akis, pamankštinkite pirštus, giliai atsikvėpkite.

Tokia meditacija gali būti puikus būdas padėti artimam žmogui, kuris kenčia, susiduria su kliūtimis ir sunkumais ar kovoja su liga. Pasidėkite to žmogaus nuotrauką ar pieštą portretą prieš save, saulės atokaitoje, ir atidžiai žiūrėkite į jį, šnabždėdami savo gerus linkėjimus. Įsivaizduokite, kaip per atvaizdą, lyg per kokį piltuvėlį, saulės energija suteka į tą asmenį ir gydo, stiprina bei ramina taip, kaip meditacijos metu ramina jus.

Saulės meditaciją labai tinka derinti su šia.

~ sukūrė aguona - 17 gegužės, 2013.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: