Raganų eglė

Seniau eglė turėjo 18 kamienų, bet vienas nulūžo per audrą.Nesvarbu, ieškote vietos magiškai iniciacijai, intuiciją stiprinančiam ritualui, ar paprasčiausiai norėtumėte pajusti gamtos jėgą ir artumą – rekomenduoju aplankyti Raganų eglę, dar vadinamą Raganų Šluota, augančią Vilkyškių miške. Visiems kūrybinių tikslų siekėjams ir nuotykių ieškotojams, gamtos vaikams ir/ar pagoniško tikėjimo atstovams, raganoms ir raganiams, praktikuojantiems dvasines tradicijas ir inovacijas, miško mylėtojams ir paslapčių rakinėtojams – privaloma. Jei gyvenate Lietuvoje, išvis neturėsite kaip pasiteisinti. Tai tikra jėgos vieta.

Į Vilkyškių mišką – jis, beje, tikra, gūdi lietuviška giria su visomis bioenergetinėmis ir botaninėmis šio žodžio implikacijomis – įžengiau vakarėjant. Vėliau atradau kur kas patogesnį kelią, vedantį prie Eglės tiesiai, plačiai ir patogiai nuo Vilkyškių miestelio, bet Kupolės vakarą, hiperbolizuotai tariant, broviausi per brūzgynus. Smagu, kad pasukau link Raganų Šluotos būtent nuo Vilkyškių piliakalnio (šis tas iš senovės skalvių palikimo), nes gavau pereiti senovine ąžuolų alėja – įspūdingas vaizdas, dar įspūdingesnis jausmas. Ne vieną senolį mačiau perskeltą žaibo ar nudžiūvusį, bet vistiek apie 40 ąžuolų stūksojo rūsčiai, bet atsidavusiai sergstintys, palinkę virš manęs. Takui vis labiau nykstant užžėlusiose žolėse, kaupiantis lietui teko skintis kelią per lazdynų giraitę, kupiną keistai rausvos šviesos. Ne kartą pasukau ne tuo taku ir teko grįžti, bet galiausiai už klaidžiojimą buvo atlyginta: radau pusiau turistams subalansuotą taką ir įžymiąją eglę, visų miško dvasių motiną, senolę karalienę su visais septyniolika žadėtųjų kamienų. Aplink po medžiais jau telkėsi prietema, vasarvidžio žaluma buvo pasiekusi aukščiausią intensyvumo tašką. Sveika pajusti, kad, kaip žmogėnijos atstovas, ne visur esi pageidaujamas ir lengvai priimamas. ; “ne tavo čia pasaulis, elkis kaip svečias ir šiukštu nesijausk kaip namuose“. Bet ir neišvarys niekas iš ten – nebent paties baimės, bauguliai ir silpnumas išguis ieškoti saulėtesnės miško aikštelės, kur dar nenusileido šešėliai.

Tiems, kam aktualu – tobula vieta solsticijos ritualui. Galbūt įdomu būtų sugrįžti žiemą, ir pajusti pasikeitusias girios vibracijas.

Raganų Šluota

~ sukūrė aguona - 25 birželio, 2014.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: