magijos veikimo principai

Esminis magijos veikimo principas – energijos tvermės dėsnis. Be to, magijos pasaulyje – apskritai, mūsų pasaulyje – ne materija kuria sąmonę, o sąmonė kuria materiją. Ar suvokiate, ką tai reiškia? Ar galite tai įsisąmoninti taip, kad tai pakeistų jūsų gyvenimą ir veiksmų bei mąstysenos pobūdį?

Pagrindinė magijos lygčių sistema:

Mintis=Veiksmas,

Apgalvotas veiksmas+energija+tikėjimas=rezultatas.

Šiuo modeliu yra pagrįstos visos religinės praktikos, o taip pat ir maginių ritualų veikimas. Energija, kurią sunaudojate intensyviai mąstydami apie savo norą ir tikslą bei ruošdami burtus, pavirsta eterine arba astraline energija (pirmasis terminas labiau vart.okultizme, kvantinėje mechanikoje ir metafizikoje, antrasis – Kabaloje, šamanizme, šiuolaikinėje magijoje ir šiek tiek olkultizme).  “Iš tiesų energijos principas yra dvasia, o energija pasireiškia materijoje, kurią ji priverčia judėti“.

Energija – nematomas ir neapčiuopiamas, bet fizikoje puikiai išreiškiamas reiškinys. Astralinės arba eterinės energijos sukelti “judesiai“ (pokyčiai dvasiniame ir materialiame pasaulyje) – toks pat fizikinis-energinis vyksmas, tik virpesiai – neišreiškiamai didelio dažnio, o greičiai ir jėgos žymėtini tokiais dideliais skaičiais, kad nebesuvokiami žmogaus protui. Ir visgi, principas – ta pati fizika. Tik subtilesnio lygio. Kaip Dalai Lama sakė Vakarų mokslininkams, “jūs negalite pamatyti ar išmatuoti mano minčių, bet tai nereiškia, kad aš nemąstau.“

Galimas ir kur kas paprastesnis, psichologinis magijos veikimo paaiškinimas: imamės veiksmų, kurie padeda įgyvendinti mūsų norus, kai emociškai jiems prisiruošiame ir patikime savo jėgomis – o būtent tam ir padeda magiški ritualai. Iškilus naujiems, netikėtiems sunkumams ar turint įsisenėjusių problemų, “išmokstame“ bejėgiškumo ir kartais elgiamės destruktyviai – reaguojame visai ne taip, kaip reikalauja situacija, o taip, kaip esame įpratę reaguoti. Tokiais atvejais magiškas ritualas, skirtas atsikratyti praeities įtakų, gali tapti puikia priemone sau pasakyti GANA ir greičiau transformuotis.

Grįžkime prie tradiciškenių magijos paaiškinimų. Naudojantis savo minčių jėga – jei norite, mentaline energija, – bei savo valia, vaizduote ir jausmų jėga – okultizme vadinama astraline arba eterine energija, galima “materializuoti astralą sumanyta forma“, tai yra, prisišaukti norimus įvykius į savo gyvenimą. Tam, kad tai įvykdytumėte, nebūtina išmanyti visos šios metafizikos ir įsigilinti į jos veikimo schemą, kaip nebūtina suprasti psichologijos mokslo, kad jums padėtų psichoterapija; tiesą sakant, smulkiai ir konkrečiai žinodami, kas ir kaip veikia, vargu ar sugebėtume iššaukti savyje reikiamo stiprumo tikėjimo jėgą – kuri būtina maginių veiksmų sėkmei – juk magijos (ir religijos) esmė – tikėti, o ne žinoti. Jums tereikia kliautis šiais paprastučiais patarimais bei nurodymais.

Magiškų veiksmų sėkmei nulemti svarbiausios trys kerėtojo savybės:

  1. Tikėjimas. Turi be išlygų tikėti tuo, ką darai, ar bent savimi
  2. Vaizduotė. Turi kuo smulkiausiai įsivaizduoti, kaip atrodys realybė, kai tavo tikslas bus pasiektas ir įsivaizduoti, kad dabar jau yra taip; vaizduotė padeda matyti simbolių reikšmes
  3. Valia. Turi turėti stiprybės ir ryžto, kad atliekami veiksmai nebūtų beprasmiai – turi įlieti savo jėgos, savo energijos  į projektuojamą tikslą

Taip pat yra ir kitų veiksnių, kurie gali sustiprinti arba susilpninti kerėtojo magiškas jėgas arba pačių kerų veiksmingumą. Tai

  1. Tinkamas laikas. Dauguma burtų turi būti atliekami esant tam tikrai mėnulio fazei (pvz.augimą, plėtrą skatinantys būrimai paprastai atliekami per jaunatį; juodosios magijos ritualai ir kai kurie apsaugos kerai – per delčią ir t.t.); kartais reikšmės turi ir savaitės diena bei paros metas. Tai daugiau galioja burtų ritualams, nei žolelių magijai (išimtis – meilės gėrimai, kurie idealiu atveju ruošiami penktadienį per pilnatį)
  2. Tinkama vieta. Jau “Raganavimo etikoje“ minėjau vietos, kurioje bursite, pašventinimo ir apsaugojimo svarbą (tai taip pat daugiau galioja burtų ritualams, nei žolelių magijai). Dauguma magijos praktikuotojų paskiria vieną savo namų kampelį ritualams ir meditacijoms; pagal kai kurias tradicijas (pvz.wicca) ten netgi siūloma pasistatyti “altorėlį“ t.y., audeklu užtiestą mažą staliuką ar komodą, ant kurios susidėtumėte savo pagrindinius magiškus įrankius, jums svarbių simbolius atvaizdus (galima religinius, jei asate religingas) ir žvakę ar paveikslėlį, į kuriuos žiūrėdami medituojate.
  3. Tinkamas nusiteikimas. Prieš atliekant sudėtingesnius kerus neveltui rekomenduojama išsimaudyti atpalaiduojančioje vonioje, išgerti tam tikros arbatos, pamedituoti – kūnas ir protas turi nusiteikti įeiti į sakralią erdvę; būsena, nuotaika turi stimuliuoti vaizduotę ir sustiprinti valią; iš būrimo profaniškoje aplinkoje, vadovaujantis kasdieniniu smulkių rūpesčių apimtu savo protu nedaug kas išeis (teikiu pavyzdį: jei ką tik skutote bulves, o  dabar jau bursite, bulvėms verdant, greičiausiai galvosite, ar tik puodas neišbėgo, o ne sutelksite visą įmanomą proto jėgą į būrimo tikslą. Nereikia nė bulvių – jei būsite nusiteikęs kasdieniškai, protas automatiškai nukryps į šalį, prie vakardienos nemalonumų ar minčių “siaubas, kaip nedaug turiu laiko, iki rytojaus dar reikia padaryti…“, o gal net ims klajoti po dabar nežiūrimų futbolo varžybų erdvę). Žinoma, yra ir smulkių, praktiškų būrimėlių ir užkeikimėlių (pvz., kad bulvės neneprisviltų… juokauju), kurių ypatumas tas, kad specialios aplinkos ir nusiteikimo jiems nereikia. Tai aš vadinu fluo felice, “lengva tėkmė“ arba “tekėti lengvai“ (lot.) – nuolatinis žaismingas gyvenimo, energijos tėkmės pojūtis; gyvenimo džiaugsmas, stebuklinga, smulkiais burtais truputį “pagerinta“ kasdienybė. Neapsigaukite, šiai nuolatinei kiek pakylėtai būsenai susikurti ir išlaikyti kartais reikalingi nė kiek ne mažesni sugebėjimai nei sakraliam, nekasdieniam magijos ritualui atlikti.

Vienas atsakymas to “magijos veikimo principai”

  1. […] Mėnulio poveikį magijoje Jau truputį rašiau apie tai čia, šiandien ketinu išplėtoti šią […]

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: