Beltanės gėrimas – suteikia sparnuus

Beltanė (angl.Beltaine, airių k. Bealtaine, gėlų k. Bealltainn ) – taip senovės keltai vadindavo visą gegužės mėnesį arba šventę, vykstančią naktį iš balandžio 30 į gegužės 1-ąją. Ta pati šventė – kuri daugumoje senovės Europos tautų tikėjimų buvo kažkas panašaus į meilės deivių ir dievų dieną – skandinaviškuose kraštuose vadinama Valpurgijos naktimi. Tikima, kad tą naktį raganos susirinkdavusios į sąskrydį ir šokdavusios aplink laužus bei skraidydavusios (tebesiginčijama, šluotų ar “stebuklingų grybukų“  padedamos). Įdomu: kai kurie antropologai, tyrinėjantys senovės baltų papročius, mano, kad ir lietuvoje meilės ir vaisingumo dievams – labiausiai Mildai – skirtos šventės (daugiskaita!) vykdavo gegužės – balandžio mėnesį.

Čia pateikiu tradicinį Beltanės gėrimo receptą (kilusį iš germaniškų kraštų).

Prireiks: 1 l natūralių neskaidrintų obuolių sulčių (manau, kad daugumos močiutės, o gal ir mamos vis dar tokias spaudžia namuose ir laiko trilitriniuose stiklainiuose), 1/2 l mineralinio arba šaltinio vandens, ryšulėlis kvapiųjų lipikų (tokios kaip prieskoniai vartojamos gėlytės),  2 stiklinių aronijos uogų sulčių (galima išsiversti ir be jų) arba skiesto šeivamedžio uogų sirupo.

Supilkite sultis į ąsotį, įmerkite ryšulėlį kvapiųjų lipikų, palaikykite valandą, kad pritrauktų, ir išimkite. Praskieskite mineraliniu vandeniu. Galima truputėlį pagardinti medumi. Lipikai suteikia žvalumo, pakelia nuotaiką ir sustiprina kūrybines galias.

~ sukūrė aguona - 10 birželio, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: