Sapnų valdymas

Tiek psichoanalizės mokslo adeptai, tiek slaptų mistinių praktikų jogai vieni kitiems pritartų: sapnai – raktas į sunkiai sunkiai suvokiamą, tačiau labai svarbią mūsų proto dalį.Psichoanalitikai pasąmonę – kurios viena iš pagrindinių išraiškos formų yra sapnai – laiko vienu iš individo savasties sluoksnių, dažnai lemiančiu kitų proto “dėmenų“ veikimą ir asmens charakterį.

Francisco GoyaTuo tarpu Tibeto jogams sapnai – tai veiksminga priemonė net ir miego metu atlikti dvasinę praktiką, o turint omenyje, kad sapnuojant protas pereina į subtilesnį lygmenį – tokia praktika galingesnė už įprastą ir iš pat pagrindų modeliuoja praktikuotojo mąstymą ir jausmus.  Sapnų jogoje naudojamasi “sąmoningo sapnavimo“ technika, kai, anot Mokytojo Padmasambhavos , “ne šiaip miegi it gyvulys, o pasineri į praktiką“ – tai yra, kontroliuoji savo veiksmus sapne. Panašią techniką naudojo ir Šiaurės bei Pietų Amerikos indėnai (apie tai rašė  Carlos Castaneda savo knygose) bei įvairių Sibiro tautų šamanai. Žinoma, sąmoningai sapnuoti – be galo sunku, tam reikia ilgai praktikuotis vadovaujamam patyrusio mokytojo.

Čia pateikiu kelis daug paprastesnius būdus, kaip nors truputį kontroliuoti savo sapnus ir būsenas sapnavimo metu; taip galima daug ką sužinoti apie save ir visatą, sapnuose daug ko išmokti.

Pirmiausia, ką turėtumėte padaryti, norėdami geriau pažinti savo sapnų pasaulį – pradėti rašyti sapnų dienoraštį (naktiraštį? Tiesiog vadinkime jį sapnoraščiu). Raskite gražų sąsiuvinį, kuris jus maloniai nuteiktų paėmus į rankas, ir laikykite ant naktinio staliuko prie lovos kartu su rašančiu (!) rašikliu, kad vos pabudę galėtumėte užregistruoti savo įspūdžius – tada jie šviežiausi ir tiksliausi. Kaskart užrašę sapną pasižymėkite datą bei kokia tuo metu buvo mėnulio fazė (apie tai galite sužinoti iš beveik bet kurio kalendoriaus; egzistuoja net specialus mėnulio dienų kalendorius).

Pirmiausia, kad galėtumėte savo sapnus užrašyti ir nagrinėti, nepakenktų truputį paburti, kad būtų lengviau juos atsiminti. Po to, kai jau bent mėnesį būsite rūpestingai pildę savo sapnoraštį, pasirinkite iš jo kelias naktis, kada sapnus prisiminėte geriausiai (įrašai buvo išsamiausi) ir patikrinkite, kokia tuo metu buvo mėnulio fazė. Veikiausiai tai reikš, kad esant tai mėnulio fazei jūs geriausiai prisimenate ką sapnavę arba daugiausia sapnuojate. Per artimiausią jaunatį iš medvilninio audinio pasisiūkite maždaug 25×13 cm dydžio pagalvėlę ir užpildykite ją džiovintomis gėlėmis: levandų ir jazmino žiedais, aguonų ir rožių žiedlapiais bei apyniais. Uždekite baltą, juodą ir dvi sidabrines žvakes – visos jos simbolizuoja keturias mėnulio fazes: pilnatį, jaunatį, , priešpilnį ir delčią. Pakiškite džiovintų augalų maišelį po pagalve ir ir ištarkite tokį užkeikimą: “Magiškosios gėlės, nešančios miegą, padarykite taip, kad kad mėnesiena išsaugotų atmintyje mano sapnus. Tegul visi nakties nuotykiai išlieka atminty ir dienai išautus. Tebūnie taip, kaip aš prašau.“ Po to mažiausiai du mėnesius stenkitės įsidėmėti visus sapnus, kuriuos sapnuosite laikydami džiovintas gėles po pagalve, blogiausiu atveju – nors jų fragmentus ar nuotaiką. Greitai pastebėsite, kad atmintis gerėja ir vis lengviau darosi sapnus atsiminti ir užrašyti.

Jei jau spėjote tapti sapnų įsiminimo ekspertu, metas imtis kiek sudėtingesnės veiklos.

Kad ir ką sakytų sapnininkų leidėjai, kiekvieno žmogaus sapnų simbolika yra visiškai individuali. Žinoma, pasitaiko susapnuoti “chrestomatiškai simbolinį“ sapną – lietuviams toks būtų, pavyzdžiui, apie krintančius dantis – bet tokie sapnai itin reti. Užsirašinėdami savo sapnus, ilgainiui pastebėsite dėsningumą, kokie simboliai sapnuose jus nuteikia maloniai, o kokios aplinkybės ar objektai kelia nesaugumo jausmą ar liūdesį. Pasikliaukite savo nuojauta ir dedukciniais sugebėjimais. Galite remtis ir kuria nors psichologine ar okultine teorija, bet patartina visas jas skaityti kritiškai ir atsisijoti, kurie jų bruožai būdingi jūsų sapnams ar gali būti pritaikomi juos aiškinant.

Norėdami, kad sapnai padėtų išspręsti kokią nors problemą ar suteiktų svarbių įžvalgų, susiraskite ar nusipieškite jums suprantamų sapnų simbolių paveikslėlių – ypač tokių, kokius norėtumėte išvysti miegodami (pvz. namas sapne dažnai simbolizuoja patį sapnuotoją: rūsys – pasąmonę, langai – jo požiūrį į pasaulį, durys, laiptai – bendravimą su kitais žmonėmis (nebūtinai taip); tad, jei imsite sapnuoti pastatą, pagal jo būklę, išvaizdą galėtumėte daug suprasti apie jus kamuojančių vidinių problemų, nerimo ir t.t. priežastis). Į susirastus paveiklėlius ilgai žvelkite prieš eidami miegoti (ar bent paprasčiausiai įsivaizduokite tokius vaizdus), tada pasidėkite juos po pagalve. Norėdami prisiminti sapnų vaizdinius, prieš miegą sudainuokite šį užkalbėjimą:

Kai įžengsiu į sapnų karalystę, kur sutemose nutįsta šešėliai, noriu, kad mintys nurimtų, o prieš akis iškiltų vaizdai, kad iš sapnų gilumos ateitų išmintis. Jei panorėsiu sapne išvysti kelią, kuriuo turiu eit, ar tikslą man skirtąjį, teatsiųs atsakymą sapnas. Morfėjo, sapnų saugotojo, ir Hipno, sapnų nešėjo, vardu prašau išpildyt mano norą.

Kai kurie žmonės tiki, kad, pradėję sapnuoti sėkmės ir laimės simbolius, ir realiame gyvenime sulauks sėkmės. Ilgai nelaukę kol ims netūraliai juos sapnuoti, jie išprovokuoja “sėkmingus“ sapnus, pvz., tokius, kuriuose pasirodo audringai plojanti minia (pripažinimo, sėkmės simbolis), naudodamiesi aukščiau aprašytu burtu ir laikydami norimų sapnų simbolių paveikslėlius po pagalve.

Kartais, kai tenka ilgesnį laiką būti atskirtiems nuo brangių žmonių , atrodo, atiduotum bet ką, kad nors sapne galėtum juos išvysti (manau, šis jausmas ypač pažįstamas tiems, kurie ypač stipriai prisiriša, bei tiems, kurių artimieji dirba užsienyje). Čia pateikiu nedidelį ritualą, kuris padės sapne susitikt su išsiilgtu žmogumi.

Kai sutems, susiraskite skliaute ryškiausią žvaigždę. Jei tokios nematyti, įsivaizduokite ją. Mintyse atkurkite žmogaus ar žmonių, kurių ilgitės ar netekote, veidus, balsus, išvaizdą. Įsivaizduokite, kad žmonės, apie kuriuos galvojate, taip pat tuo metu žiūri į šią žvaigždę ir įsivaizduoja jūsų veidą, girdi jūsų balsą. Kartodami šį užkeikimą, siųskite jiems savo mintis:

Ryškiosios žvaigždės, skaisčiosios žvaigždės, atsiųskite man šiąnakt saldžius sapnus. Per žvaigždes siunčiu žinutę savo mylimąjam (-ai): mes toli viens nuo kito, bet noriu, kad ji(-s) žinotų, jog širdyje ji(-s) visada su manimi. Kreipiuosi į mėnulio ir žvaigždžių šviesą: tegu šiąnakt man prisisapnuoja brangus veidas; padarykite taip, kad mes kartu galėtume keliauti Paukščių Taku ir suteikite man palengvėjimą.

Įdėkite asmens ar asmenų, kurių ilgitės, fotografiją į sidabrinius (ar bent sidabro spalvos) rėmelius ir pastatykite ant palngės taip, kad ant jos kristų žvaigždžių ir mėnulio šviesa. Kiekvieną vakar`ą vis priklijuokite ant rėmelio po kelis žvaigždutės formos lipdukus. Netrukus išvysite norimą žmogų savo sapnuose.

Jaunaties burtai jau kaip reikiant įvaldžiusiems sapnų kontrolę. Šį žavingą burtą į blogą įdėti man rekomendao pažįstamas.

Jaunaties naktį nusiskinkite 3 paparčio lapus. Vieną jų sudekinkite, kitą paleiskite pasroviui į upę ar šaltinį, o trečiąjį pasidėkite po pagalve ir eikite miegoti. Negana to, kad tai apsaugo nuo košmarų, bet ir sapne pamatęs gražų daiktą, gali jį paliesti ir, pasakęs:  “Tai, ką matau aš – matau tik sapne, bet tu iš tikrųjų ateik pas mane“ vėliau, tikėtina, gausi tą daiktą ir realybėje.

~ sukūrė aguona - 15 birželio, 2010.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: