Kaip kerais įveikti melą

Melas. Jis gali išgelbėti ne tik nuo nemalonios situacijos ar gėdos, bet ir nuo mirtino pavojaus. Tačiau kaip dažnai iš pažiūros nekaltas melas atsisuka prieš mus pačius! Daugiausia dėl to, kad, kaip visi Mikės Melagėliai puikiai žino, melavimas turi savybę “daugintis tinkleliu“: esame priversti sugalvoti įmantresnį melą, kad pagrįstume ankstesnįjį, visai nekaltą; vėliau – dar sudėtingesnį, kad antrasis atrodytų kaip tikras faktas; ir tai tęsiasi tol, kol melų voratinklis mus apraizgo. Taigi, pirmiausia, norint, kad jums nemeluotų, reikėtų nustoti melavus patiems. Nustebtumėte, iki kokio lygio tai gali jus apsaugoti nuo aplinkinių melo.Vis dėlto ne taip jau daug žmonių, kurie, apgaudami kitą, itin sąžiningą, atvirą ir dorą, nejaustų jokios gėdos.

Netikiu, kad taip yra, bet tarkime, kad jūs – tas idealusis angelėlis, kuris jau metų metus niekam dėl nieko nesumelavo – na, nebent nutylėjo, kad mama su naujaisiais aukštakulniais atrodo baisiai. Vis tiek neduoda ramybės kitų melas? Turite svaraus pagrindo įtarti, kad giminaitis, kolega, kaimynas ar širdies draugas/-ė jums nuolatos arba kažkuriuo vienu svarbiu klausimu sako netiesą? Galite imtis prevencijos.

Burtams prireiks:

plunksnos (jei neturite specialios, rašymui skirtu antgaliu, tiks bet kokia stambesnio paukščio, pvz.žąsies), raudono rašalo, žodyno, lapo popieriaus

Atsisėskite patogiai prie stalo (arba nuimkite nuo jo visus daiktus, kad neblaškytų, jei tai jūsų adrbo stalas, arba susikurkite patinkamą erdvę būrimui prie tam paskirto staliuko/altorėlio); mintimis susitelkite į trokštamą tikslą, šiuo atveju, apsaugą nuo tam tikro žmogaus melų. Pamirkykite plunksną į rašalą ir triskart užrašykite žmogaus, kuris, jūsų manymu, jums meluoja, vardą ant balto popieriaus lapo. Rašydami kartokite:

“[Vardas], šia plunksna teisybės tave užkerėsiu, kalbėk tiktai tiesą, kai būsi šalia. [Vardas], šia plunksna teisybės tave užkerėsiu, kad neapgautum daugiau niekada. [Vėl ištarkite vardą], šia plunksna teisybės tave užkerėsiu, tik tiesą išgirsiu – tebus, kaip norėsiu.“

Kokį žodyną bebūtumėte paskyrę šiam reikalui – aiškinamąjį, užsienio kalbos ar kitokį – susiraskite puslapį, kuriame yra žodis “tiesa“. Kai rašalas nudžius, popieriaus lapą įdėkite į žodyną ties tuo puslapiu ir palikite. Geriausia šį ritualą atlikti mėnuliui esant jaunatyje.

~ sukūrė aguona - 5 birželio, 2011.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: