Atidžiau pažvelkite į liepsną

Sulaukusi pageidavimų, vėl grįžtu prie mažiausiai mėgstamos savo temos: įvairūs pranašavimo metodai. Ką gi, atėjo laikas pakalbėti apie vieną iš seniausių [ateities] spėjimo būdų, reikalaujantį daug atidumo, tačiau ne tiek jautrumo ir nuojautos, kaip, sakykime, liaudyje ypač mėgstamas arbatos ar kavos tirščių skaitymas. Kalbu apie būrimą iš liepsnos (pretenzingi New Age adeptai mėgsta morališkai pasenusius šių ir kitokių būrimo metodikų pavadinimus, pvz. lichnomantija vadinamas būrimas iš žvakės, o lampadomantija – iš žibinto ar žibalinės lempos liepsnos).

Žvakės pilnos pranašystėms ir burtams reikalingos energijos (ne veltui jos kur kas dažniau naudojamos magijos ritualuose nei, sakykime, kur kas sunkiau suvaldomą ugnies energiją spinduliuojantis laužas… Gerai, gerai, šį tą lemia dar ir gaisrinės saugos reikalavimai). Visiems yra tekę dalyvauti, kai, sugalvojus norą, ant gimtadienio torto užpučiamos žvakutės. Verta susimąstyti apie šio iš pažiūros absoliučiai šiuolaikiško papročio simboliką ir šaknis.

Pateiksiu keletą tradicinių būrimo iš liepsnos pavyzdžių. Dauguma jų skirti nuspėti, kaip klostysis poros santykiai.

Būrimas raudona ir balta žvakutėmis. Jums prireiks dviejų mažų – kaip torto – žvakučių, vienos baltos (reprezentuoja vyrą) ir vienos raudonos (reprezentuoja moterį); taip pat dviejų graikinio riešuto kevalo pusių (jos bus žvakučių “laiveliais“; riešutai simbolizuoja išmintį, ilgaamžiškumą, vaisingumą ir sugebėjimą įvaikti nelaimes), ir dubens su vandeniu. Įlašinkite į riešuto lukštelius po kelis lašus vaško ir tvirtai įstatykite žvakutes; nuleiskite šiuos laivelius į dubenį su vandeniu. Uždekite vieną žvakutę ir garsiai ištarkite savo vardą; šioji atstovaus jus. Lygiai taip, uždegdami kitą, pavadinkite ją mylimosios(-ojo) vardu. Jeigu abi kevalų valtelės plaukia greta ir dega vienodai – būsite ištikimi vienas kitam, laukia stabilūs ir ilgalaikiai santykiai. Jei laiveliai išsiskiria arba apsiverčia – santykiai nutrūks; jei kažkuri žvakelė užgeso labai greit, santykiai veikiausiai atšals dėl to žmogaus kaltės. Ilgiau degusi žvakutė rodo, kad asmuo, kurį ji atstovauja, myli karščiau, nei pats yra mylimas; (mano asmeninė interpretacija – to žmogaus rimtesnis, stabilesnis požiūris į santykius, o galbūt tiesiog jo pusėje iniciatyva).

Kitas labai panašus į šį yra būrimas dviem raudonomis žvakėmis. Jam prireiks, kaip jau sufleruoja pavadinimas, dviejų raudonų žvakių (geriau ilgų), plačios lėkštės ar padėklo, smeigtuko, raudonos virvelės ir keleto rožės žiedlapių. Smeigtuku ant vienos žvakės išraižykite savo, ant kitos – savo antrosios pusės inicialus. Pastatykite žvakes indo kraštuose ir apjuoskite jas dviem virvelės galais. Aplink pabarstykite rožės žiedlapių ir, užžiebę žvakes, stebėkite ugnį.

Jei liepsnos bent kartais palinksta viena į kitą, šiai porai lemta ilgai, galbūt net visą gyvenimą, būti kartu. Jei jos krypsta į priešingas puses, greičiausiai išsiskirsite. Skyrybos neišvengiamos, jei viena žvakė staiga užges – ryšius nutrauks tas įsimylėjėlis, kurio žvakė nesudegė iki galo. Jeigu kurio nors partnerio žvakės liepsna didesnė – jis/ji bus rūpestinga šeimos galva – arba tikras savo valią diktuojantis despotas. Viena žvakė skleidžia daugiau dūmų? Veikiausiai jos atstovaujamas žmogus linkęs į neištikimybę. Spragsinčios, nelygiai degančios, lyg besiplėšančios žvakių liepsnos rodo audringus barnius ir susitaikymus poros gyvenime.

Būrimas iš žibinto liepsnos. Tam tinka aliejinė ar sviestinė lempelė, bet geriausia – senamadiška žibalinė ar dujinė lempa. Svarbu ją įžiebti maždaug pusvalandžiu iš anksto, kad, kai prisėsite burti, liepsna jau būtų spėjusi įsidegti. Atsisėskite, nurimkite ir susikaupkite (jei mokate tokių triukų, galite pasinaudoti meditatyviniais kvėpavimo pratimais dėmesiui sutelkti), tuomet užduokite žibintui rūpimą klausimą. Stebėkite, kurlink krypsta liepsna. Vienas tiesus liepsnos liežuvis, nukrypęs į viršų, pranašauja laimę ir sėkmę. Dešinėn linkstanti lempos liepsna įspėja apie reikalų pablogėjimą (ypač gyvenimu džiaugtis gali trukdyti suprastėjusi sveikata); stipriai kairėn nulinkusi liepsnos plunksna praneša apie galima didelį dvasinį sukrėtimą. Dvišakė, į du liepsnos liežuvius suskilusi ugnelė kalba apie nelaimę. Trišakė liepsna yra labai retas, nepaprastą laimę žadantis ženklas – jei tokią pamatėte,  seksis absoliučiai visose srityse.

Piromantija. Ko gero, pats primityviausias – bet todėl turbūt archaiškiausias – būrimo iš ugnies būdas. Juo naudodavosi įvairių indėnų genčių šamanai, o taip pat ir kai kurių senovės Europos tautų orakulai, siekdami atsakyti į “taip-ar-ne“ klausimus. Jei norite išbandyti piromantiją, atsisėskite prie dar žioruojančių jau užgesusios (židinio ar laužo) ugnies  žarijų. Užrašykite rūpimą klausimą ant popieriaus lapelio (geriausia, jei popieriaus spalva bus susijusi su jūsų klausimo tema: raudonas – meilei, žalias – sveikatai ir turtui, mėlynas – mokslams ir siekiams ir t.t.; jei norite pajusti dar autentiškesnį šio ateities spėjimo būdo kvapą – tiesiogine ir perkeltine prasme – užrašykite klausimą ant šalavijo lapo). Meskite lapelį į žarijas ir stebėkite. Jei popierius beregint suliepsnoja, atsakymas neabejotinai yra “taip“; jei smilksta ir raitosi, sunkokai įsidega – atsakymas nepalankus (arba lapas tiesiog buvo šlapias, chy chy).

~ sukūrė aguona - 22 rugpjūčio, 2011.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: